Medyum Bodrum

ASTROLOJİ NEDİR?

Astroloji Bir Bilim Dalıdır

Eski zamanlarda, imparatorlar, krallar, sultanlar, şahlar ve diğer büyük devlet yöneticileri ve genarallerin bile fal baktırdıklarını duymuşsunuzdur veya biliyorsunuzdur. Bu yöneticiler özel falnamelerle geleceği görmek için çaba sarfetmişlerdir. İnsanların fal inancı çok eskilere dayanmaktadır ve yüzyıllardır özellikle kitaplardan fal bakma yöntemi kullanılmaktadır.

Amasya Bayezid Kütüphane’sindeki kayıtlara ve Topkapı Müzesi’ndeki kayıtlara göre Yıldırım Bayezid, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman ve Yavuz Sultan Selim gibi ünlü padişahların müneccimbaşıları falnâmelerden yararlanmaktaydılar.

Fatih Sultan Mehmet'in, Cafer-i Sadık'ın Falnamesini düzenlettiği ve Hamidiye’de Cam-ı Suhanguy adlı Farsça bir falname hazırlattığı bilinmektedir.

Bakılan fal yöntemlerinin de çok olması yeni birşey değildir. Fal yöntemleri de Yüzyıllar öncesinden gelmektedir. Çok şaşırtıcı gibi görünsede şiirlerden bakılan falların olduğunu görmekteyiz. Genellikle, Mevlana'nın Mesnevisi'nden, İranlı şair Hafız'ın şiirlerinden fal bakılıyormuş. Yöntemi ise, tesadüf bir sayfa açılıyor ve o sayfadaki şiiri hislere ve niyete göre yorumluyorlarmış.

Yüzyıllardır varolan fal, çeşitli varyasyonlarla tarihe mâl olmuş kişilerin katkılarıyla ve inançlarıyla vârlığını geliştirerek sürdürmektedir. Unutmayın hayatta herşeyin bir anlamı vardır, önemli olan niyetlerdir.


Bodrum / MUĞLA - Medyum Dilek


İlgili Video
Arama Kelimesi
Astroloji Nedir
Medyum Dilek
Medyum Dilek

Anlayışın, Zekanın ve Hislerin Yoğun Olduğu Yerde, Herşey Anlam Kazanır...

Medyum Dilek

Tarot kartları, ruhsal gelişimimizi tamamlarken yaşamın tüm ayrıntıları göz önünde tutularak tasarlanmıştır.

Medyum Dilek

Kahve Falı Başta Türkiye olmak üzere özellikle Müslüman ülkelerde çok geçerli bir fal şeklidir.